K čemu jsou dobré kompostéry

Podle mé babičky se nic nemělo zbytečně vyhazovat, a tak se taky nic nevyhazovalo. Vše, co šlo, tak se nějakým dalším způsobem zpracovávalo. Inu, moudrá to žena, která se ještě narodila za dob první republiky, a která zažila obě světové války. Moc dobře tedy věděla, jak důležité je šetřit.

Koho by to jen tehdy napadlo, že se jednalo vlastně o úsporné hospodářství a ekologický přístup. Po letech nadměrného přežitku si lidé konečně opět začali uvědomovat, že zatěžovat přírodu je holý nesmysl. V rámci ekologického chování se začalo třídit a opět došlo ke znovu vzkříšení starých dobrých komposterů. Dnes však k výrobě mnohem modernější technologii a máme moderní kompostery.

Co je vlastně kompost a nač máme kompostery

Každý dobrý zahradník ví, co kompost znamená a všechny ostatní to rádi vysvětlíme. Kompost je organický prostředek, který se užívá ke zlepšení kvality půdy. Zjednodušeně je to hnojivo získané řízeným biologickým rozkladem převážně rostlinných zbytků. Kompost je to nejlepší, co můžete svým rostlinám na zahradě poskytnout. Kompost můžete vyrábět tradičně anebo k jeho zkvalitnění a urychlení můžete použít speciální kompostery.

Kompostery a výroba kompostu

Jak na kompost s kompostéry? Je to celkem jednoduché, do plastových komposterů se dá posečená tráva, drny, nadrcené větve, prostě vše, co naleznete na zahradě. Tyto profesionální kompostery jsou schopné pojmout i několik stovek litrů přírodního odpadu. Díky speciálnímu ventilu, kterým řídíme prostup vzduchu celou masou, celý proces kompostování urychlují. Doopravdy kvalitní kompostery pak ještě kromě regulačního ventilu mají i boční víčka pro snadný odběr již hotového kompostu a vrchní odklápěcí víko pro rychlé doplnění o další odpad. Kompostery můžete nechat působit zcela bez obav i přes celou zimu, jelikož jsou vyrobeny z mrazu odolného materiálu. Tímto způsobem máte možnost nebýt jen skvělými zahradníky, který má velice dobré hnojivo, ale i moderní hospodyňky, které díky kompostéru je schopná recyklovat až 30% celkového domovního odpadu. Kde tyto skvělé kompostery seženete? Zkuste se podívat třeba do Mountfieldu, jsou to přeci čeští přední odborníci na prodej zahradní techniky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

fotografie:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 6 =