Krabička na poklady – decoupage

Decoupage jde dělat doopravdy s použitím jakéhokoliv papíru. Nemáte dostatek peněz, ale přesto byste darovali něco přepychového?

Máte rádi sladké? Jíte bonbony v obalech? Sbírejte obaly od bonbonů, nikdy totiž nevíte, k čemu by se vám mohly hodit! Sbírat můžete rovněž obaly z kolekcí, velikonočních vajíček, valentýnských sladkostí.

Pokud jste jich nasbírali dostatek, mohou vám posloužit ke zdobení.

Chcete vyrobit luxusní dárek za pár korun? Dárkovou krabička může být dva v jednom – dárek i krabička do níž zabalíte jiný dárek.

Zde je návod:

Krabička na poklady

Co budete potřebovat:

 • Nůžky
 • Řezák
 • Tužka
 • Obaly z bonbónů
 • Nějaký starší knoflík
 • Kousek krajky, mašle
 • Tavnou pistoli s lepidlem
 • Akrylovou barvu
 • Herkules
 • Pevnější fólii ze staršího obalu na knihy
 • Kartonovou krabičku s víkem
 • Lak
 • štětec

Postup práce:

 1. Krabička s víkem. Na víko kartonové krabičky nakreslete např srdce a vyřízněte jej řezákem anebo vystřihněte nůžkami. Krabička nemusí mít jen srdce, ale i kolečko, rámeček anebo vůbec nic.
 2. Víko hustě oblepte papírky od bonbonů. Mohou se překrývat, můžete mít systém, mohou být i různě zmačkané. Fantazii se meze nekladou. Vrstvou lepidla nešetřete a pořádně přidržte, klidně i zafixujte kolíčky. Pozor na hrany, aby nebyly cik cak. Pěkně obal srovnejte s hranou víka. Nechte zaschnout.
 3. Krabička  – její spodní část nabarvěte jakoukoliv barvou. Pokud se jedná o recyklaci a krabička má původní barvu jinou, doporučuji nejprve provést bílý základ, alespoň temperovou barvou, lépe akrylovou, či latexem a až potom nanášet danou barvu. Po zaschnutí zalakovat. V současné době však již existují i takové barvy, které mají lak v sobě – vyrábí je Arte Miss a stojí okolo 30 korun. Pro tyto hrátky jsou naprosto ideální.
 4. Z fólie vystřihněte přesný čtverec, či obdélník (podle tvaru krabičky), aby přesně padl dovnitř víka.
 5. Tavnou pistolí naneste na vnitřní stranu lepidlo a přilepte folii. Dbejte na to, aby byla rovná. Po vychladnutí opatrně nasaďte na spodní část krabičky a s pomocí tavné pistole můžete krabičku ozdobit stuhou, či krajkou. Může jít pouze o lem anebo o mašli.
 6. Víko můžete ozdobit knoflíky, které k víku přilepíte také tavnou pistolí.
 7.  Krabička je hotová a nákladnost je minimální. Pokud již nějaké barvičky a lepidlo doma máte, tak cca 30 korun.

 

Podobným způsobem můžete ozdobit de facto cokoli.

4 komentáře u „Krabička na poklady – decoupage

 1. You should really think better about naming your page titles. You should consider putting keywords in them so Google will find and rank your post page higher. I am not trying to be an ass but I am just trying to help. For example, what do you think you can improve on Krabička na poklady – decoupage | http://www.handicraft.cz . Again, just trying to help here 🙂 Regards, Jenni

  1. Maybe you’re right, it would find it better, but frankly in the Czech Republic are often not used a word decoupage, but the napkin technique :-)… so it depends on who is the portal for. I never imagined that he sees the portal as well as anybody on.
   Additionally, this article has no keywords and then the treasure box 🙂 It is only the name and the way in the Czech Republic quite frequent phrase, I understand that a little farther it will probably be worse, but the box – the box is in our popular klíčovkou, unlike from this box …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 1 =