Candy wrappers bags – skládané kabelky

www.Rayelaart.com

Když jsem o kabelkách z obalů poprvé psala víc než před rokem, tak se na mne tady dívaly se zdviženým obočím. Svět po nich již však dávno šílel.

Skládané kabelky

Nutno říct, že pokud budete hledat skládané KABELKY, tak toho asi příliš nenaleznete. Jedná se totiž o ekologickou techniku, která vznikla v rámci touhy po recyklaci. Neprovádí se z obyčejného papíru, jak si zde celá řada myslí, ale z obalů. Jakých? Vlastně z jakýchkoliv, důležité je, aby byly suché a čisté. Proto se těmto kabelkám oficiálně říká Candy wrappers bags. Původně se začalo s vyráběním z obalů od bonbonů, dnes se doopravdy používá cokoliv – obaly od lupínků, oplatků atd. Pokud byste si chtěli vyrobit tašku z časopisů, či komiksů, je to možné, ale je zapotřebí, abyste si papír vypodložili právě tímto obalem a následně kabelku zalakovali bezbarvým lakem ve spreji.

Kdo je Nahui Ollin?

Jestli se chcete naučit techniku skládaných kabelek, měli byste vědět, kdo je Nahui Ollin. Nahui Ollin je totiž ve skutečnosti Olga Abadi, kterou napadlo využít starověkou mayskou techniku k vázání kabelek v Mexiku. Její móda byla klasifikována jako eko móda. Vůbec první její kabelky byla vyrobena ze 4000 obalů od bonbonů a výroba této kabelky jí trvala 4 dny. Dnes se k výrobě používá, dá se říct cokoliv – obaly od žvýkaček, etikety z lahví od limonády atd.

Proč skládané kabelky?

Proč je skládaná kabelka hitem? Je to nejen proto, že je ekologická, protože se při její výrobě recykluje již použitý materiál, ale i proto, že je jedinečná. Každá kabelka je jedinečným ručně vyrobeným dílem. Jsou proto skvělým dárkem. Existuje celá řada různých variant těchto kabelek. Všechny jsou pevné i po několika měsících pravidelného užívání.

Tímto stylem se však nevyrábí pouze kabelky, ale i opasky, kosmetické taštičky, náramky, peněženky atd. Jen těch kabelek, kolik existuje druhů…

Candy wrappers kabelky mohou být vyrobené kompletně formou recyklace z obalů, ale není neobvyklé, aby se výroba kombinovala – našití zipů, uch apod.

Jak na candy wrappers bag?

V prvé řadě je důležité shromáždit dostatečné množství obalů. V druhé části je důležitá trpělivost při skládání základních dílů. Člověk rychle získá cvik, a pak už mu to jde jako po másle. Potom to chce mít jistou představu, jakou byste rádi tašku, či kabelku.

Pro vaši inspiraci vám přinášíme hned několik návodných videí.

Video návody – skládané kabelky
 

A kdyby vám to náhodou nestačilo, tak se můžete inspirovat také na těchto šikovných stránkách:

Candy wrapper crafts.

Nanny Bird

eHow

Fotka kabelky na úvodu je z Flickru od Rayela art, kterou naleznete na Rayelaart.com

1 komentář u „Candy wrappers bags – skládané kabelky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 7 =