Tip na knihu pro děti

Deník Poseroutky – Jeff Kinney

Když jsem před třemi lety donesla domů první Deník Poseroutky, syn se urazil. Dnes je Poseroutka jeho nejoblíbenější sérií knih. Deník Poseroutky je moderní obdobou Mikulášových patálií, či Deník Adriana Molea. Deník Poseroutky má to, co dnešní kluky baví, rozumí jim a díky trefným poznámkám se můžete u knížky celkem často i válet smích. Kniha je doplněna spoustou vtipných jednoduchých karikatur, které také namaloval Jeff Kinney.

Jeff Kinney

Jeff Kinney je americký spisovatel, producent, karikaturista a také tvůrce online her pro děti. Jeho hra Poptropica je oblíbená mezi dětmi od 6 – 15 let na celém světě. Jedná se o interaktivní hru s prvky RPG, kdy je zapotřebí užívat logického uvažování. Děti zde cestují a zažívají různá dobrodružství. Hra má silné prvky rodinné výchovy.

Deník Poseroutky

DENÍK POSEROUTKY představuje speciální edici několika knih, které popisují běžný život i velká dobrodružství devítiletého kluka Grega Heffleyho. V současné době je u nás v České republice dostupných celkem 5 knih. Čtyři jsou knihy a jedna z nich představuje skutečný deník, kam si děti mohou sami psát a zahrát si na Grega. Ve skutečnosti však vyšlo knih mnohem více. Jednou z nich je i Deník Poseroutky plný návodů ve stylu – Udělej si sám. 15. 11. 2011 má v USA vyjít další bledě modrý díl, který v originále nese název Cabin Fever.

V průběhu loňského léta se v kinech promítal i první díl Deníků Poseroutky. V letošním roce se na plátně objevil už i druhý díl – Deník Poseroutky 2. Oběma filmům byl Jeff Kinney producentem.

Jeff Kinney nyní žije spolu se svou ženou Julií a dvěma syny Willem a Grantem v Plainville v Massachusetts.

Originální autorovy stránky naleznete na Wimpykid.com, jak se ostatně říká Poseroutkovi v angličtině. Interaktivní a zábavnou hru Poptropica, naleznete na www.poptropica.com.

Zdroj fotografie: wikipedia.org

1 komentář u „Tip na knihu pro děti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 4 =