Decoupage v interiéru

 

Možná to k vám ještě nedolehlo, ale v posledních letech prožívá decoupage doslovný boom. Designéři ji hojně využívají nejen v rámci dekorativních doplňků, ale často tvoří i hlavní prvek designu interiéru. Decoupage totiž můžete použít de facto kdekoliv. Její ohromnou výhodou je nadčasovost, variabilita a cenová dostupnost. Ještě ji doma nikde nemáte? Pokud nechcete být out, tak je rozhodně čas to napravit!

 

Decoupage a děti

Decoupage samotná se netýká pouze aplikace ubrousků. Decoupage totiž ve skutečnosti představuje jakékoliv kreativní nalepování papíru. Pokud tedy máte zajímavý papír a nápad, můžete si z něj vytvořit různé dekorativní prvky, které posléze nalepíte na stěnu, či na nábytek podobně jako tapetu.

Tímto způsobem pak můžete zcela snadno a hravě vytvořit originální a veselý dětský pokojík za pár korun.

Šablony na jednoduché obrázky jsou přitom dostupné na internetu. Stačí si je jen vytisknout, přenést na barevný papír, vystřihnou slepit a aplikovat třeba na židličku anebo skříňku.

Takovouto decoupage můžete celkem hravě použít jak na nový nábytek, tak i na nábytek starý, který by se zdál k vyhození. Nic nevyhazujte zbytečně! Dnes, kdy má mnoho rodin hluboko do kapsy vyjde vždy levněji, když si koupíte lak, požadovanou barvu, štětec a nějaké ty papíry než abyste si kupovali celý nový nábytek.

Další výhodou takovéto revitalizace a restaurace nábytku je i ta skutečnost, že budete mít pak doma jedinečný a originální nábytek, který na rozdíl od klasického bude mít půlka České republiky.

Inspiraci na tvorbu dětského pokoje naleznete například zde

Dětským pokojíkem však využití decoupage však nekončí…

 

Decoupage v kuchyni

Co tak vytvořit originální vzhled své kuchyni? Na kuchyňské lince nejvíce dostává zabrat profilová část, a proto obvykle vystačí vyměnit přední dvířka. Toužíte – li však po jedinečnosti a chcete ještě k tomu ušetřit, zkuste život vaší lince prodloužit originálním designem díky originálních plakátů, či tapet. V současné době si můžete vybrat z neuvěřitelného množství velkých nástěnných plakátů, takže proč toho nevyužít? Vyberte si jeden, který se bude proporčně hodit na vaši linku, rozřežte jej na části odpovídající velikosti dvířek a pečlivě nalepte. Na lepení můžete použít tapetové lepidlo a postup lepení se ani příliš od lepení tapet neliší. Boční hrany zatřete příhodnou barvou a celý dekor pořádně zalakujte. Pozvánka do Warholovi kuchyně od designera Durwina Rice.

 

Decoupage na kuchyňském nábytku

Kromě linky tak můžete dekorovat stůl, židle anebo dokonce parapety. Inspiraci a návody naleznete například tady anebo zde.

DECOUPAGE můžete prostě kdekoliv. Nebojte se papíru a využijte všeho kolem vás. Výsledkem vám bude jedinečný umělecký kus nábytku, který udělá vaše obydlí jedinečným a nebude vás ani příliš stát.

decoupage doll wardrobe 1 autor fotografií : swamp dragon http://www.flickr.com/people/swampdragon/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 2 =