Albatros MEDIA a.s.

 

 

 

Pokud mám začít psát o nakladatelstvích, musím zcela jasně začít Albatrosem, přesněji Albatros MEDIA a.s. Naše přední nakladatelství v současnosti již nejen dětské literatury.

ALBATROS MEDIA a.s.

Rádi byste vydali nějakou knihu? Zkuste oslovit Albatros. Albatros je české nakladatelství s tradicí, které vzniklo již v roce 1949. Od roku 1969 do převratu neslo označení Státní nakladatelství dětské knihy, ale po převratu se opět vrátilo ke svému původnímu názvu – Albatros.

Dnes je Albatros velkou mediální společností, pod níž zcela samostatně figuruje 5 značek, 5 samostatných nakladatelství: Albatros, Computer Press, Plus, COOBOO, Motto a Edice České Televize. Mediální společnost každý rok vydává celou řadu různých knih, publikací, CD – Roomů a DVD nosičů. Jednotlivá nakladatelství mají své vlastní specializace.

 • Albatros – představuje tradiční nakladatelství vydávající nejkvalitnější knihy pro děti a mládež. Synonymum pro toto nakladatelství je kvalita, tradice, vzdělání a zábava.
 • Computer Press – patří k nejvýznamnějším českým vydavatelům non – fiction literatury.
 • Plus – vydává knihy pro dospělé. Zaměřuje se hlavně na moderní beletrii, moderní společenský román, sci – fi a horor. Krédem nakladatelství je kvalita, zábava a poučení.
 • COOBOO – nakladatelství pro mladé. Vydává moderní až provokativní literaturu určenou hlavně teenagerům. Její motta jsou: Cool, in a new.
 • Edice České Televize je zde od září roku 2009 a svou vydavatelskou činnost plně zaměřuje pouze na vydávání publikací týkající se České televize.
 • Motto – nakladatelství, které se zaměřuje převážně na vydávání českých a slovenských autorů. Mimo ně však vydávají ale i beletrii a detektivky severských, anglických a amerických autorů. Charakteristikou vydávaných knih je humor, populární psychologie, český rukopis a určeno nejen pro ženy.

Co máte udělat pro vydání knihy u nakladatelství Albatros MEDIA a.s.?

Pokud hledáte nakladatelství, které byste oslovili pro vydání své knihy, vězte, že Albatros se oslovení nevyhýbá. Před oslovením byste však měli pár věcí vědět…

Své rukopisy zasílejte na adresu:

Albatros MEDIA a.s.

Na Pankráci 30

Praha 4

140 00

Případně můžete využít emailu: albatros zavináč albatrosmedia.cz. Nezapomeňte uvést heslo: „Nabídka“.

Do nakladatelství  Albatros zašlete:

 1. Stručnou charakteristiku díla, s nástinem obsahu.
 2. Adresáta – jinak řečeno pro koho je rukopis určen, jaký věk.
 3. Žánr – komiks, poezie, próza, pohádka a tak dále.
 4. Předpokládaný konečný rozsah v NS. Pokud již vytištěno, tak kolik má dílo stran.
 5. Bylo dílo již někde publikováno? Byla kniha již někde vydána? Je to již dílo anebo pouhý námět. Jaké máte předchozí zkušenosti? Již vám něco knižně vyšlo? Co…
 6. Proč oslovil Albatros.
 7. Informace o vás – bydliště, email, telefon, případně další informace k rukopisu.
 8. Vlastní 2 – 3 stránková ukázka. Kromě textu můžete přiložit i případnou ilustraci.
 9. Nakladatelství si nechává 2 měsíce k posouzení.
 10. Rukopisy nakladatelství nevrací.
Zdroj fotografie: www.albatros.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 3 =