Hudební ochutnávka na 24.týden 2011

Miluji hudbu a ráda hledám nové a neotřelé, ve světě známé, ale u nás neznámé hudební kousky, i když je určitě neznám jen já…

Pokud si také rádi alespoň občas pustíte nějakou tu písničku, srdečně vás zvu na mou speciálně pro vás namixovanou ochutnávku na tento týden. Pokud se vám tento nápad bude líbit, budu v tom i dále pokračovat.
Pro začátek to asi nebudou věci zcela až tak neznámé, ale mám je prostě ráda.
Klidně si i o něco napište….

Avril Lavigne
její officiální web je www.avrillavigne.com
Tato kanadská zpěvačka se narodila v roce 1984 a svou pěveckou kariéru odstartovala velmi brzo – v roce 1998 vyhrála soutěž v rádiu a v roce 2002 vyšlo její debutové album, které odstartovalo její kariéru.

Anggun
její officiální web: www.anggun.com
Anggun Cipta Sasmi se narodila v Jakartě v Indonézii v roce 1974 a je indonézskou a francouzskou zpěvačkou, jejíž písničky jsou často užívány i k filmu. Její hudba je velice slavná a milují ji v 33 zemích světa, včetně USA. Od 12 let žije ve Francii.
Sníh na Sahaře je jejím prozatím nejlepším dílem.

Vanessa Paradis
Její oficiální web: vanessa-paradis.artiste.universalmusic.fr
Složitější název osobních stránek si nemohla vybrat. Vanessa patří k mé pubertě a v rámci Pirátů z Karibiku jsem si na ni vzpomněla, protože mi přišlo, že někam zmizela. No, ona nezmizela, stále zpívá a pořád je to kočka s rozkošnou mezírkou o níž vím, že za ni může zlobivá uzdička pod horním rtem, ale zpívá celkem specifickou hudbu, která již asi do světa až tolik neprorazí.
Vkládám něco staršího:-)

Krezip
Krezip je mou oblíbenou kapelou, její oficiální web stránky naleznete na : www.krezip.nl
Tato holandská kapela má za se bou už téměř čtrnáctiletou historii. Jméno je stále pro všechny záhadou, i když všeobecně se mylí, že se jedná o slovní přesmyčku slova broskev. Anne Govaert je onou zpěvačkou, která dává kapele šťávu.

Anouk
Další nizozemská zpěvačka, www.anouk.nl, která se narodila v roce 1975 v Haagu. Zpívá od dětství i její matka byla slavnou bluesovou zpěvačkou. Je v Holandsku velice oblíbená a je dnes také i matkou čtyř dětí.

Pura Hanna
Tak musím říct, že je velká škoda, ale zjistit něco o této zpěvačce je tedy nadlidský úkol a je to škoda, protože je rozhodně zajímavá a stojí za povšimnutí. Jmenuje se Hanna a vystupuje jako Pura Hanna a víc, toť otázka. Spousta odkazů na texty, ale to je asi vše. Takže přeci jen… dívka z Madridu, která vešla ve známost tím, že krásně zpívala na ulici

Malena Ernman
www.malenaernman.com
Slavná švédská operní pěvkyně. Zpívá naprosto úžasně a Švédové operu milují. Přesto díky Eurovizi 2009 vznikla písnička La voix, která se mi moc líbí a v mnohém se vymyká ostatním.

A posledním mým kouskem, který sem nyní vložím je vítězný song letošní Eurovize.
Ell & Nikki
Ell s Nikki vytvořili jedinečný pár, který vyhrál v Německou na Eurovizi 2011. sice je v poslední době Eurovize celkem kritizována, ale musím říct, že písnička je to doopravdy pěkná, pohodová a harmonická. Nechápu proto některé škarohlídy, kterým se nelíbí jen proto, že ji vyhrála nějaká celkem chudá země jakou Ázerbájdžán je.
Eldar Gasimov a Nigar Jamal jsou jejich představitelé, i když v reálu v současné době žijí v Londýně. Eldar je teprve 22 letý mladík, který je vnukem slavného ázerbájdžánského a ruského herce. ač se to nezdá, tak Nigar je od Eldara o devět let starší a zpívá soul a R & B.

Zdroje informací ofic weby a wikipedie, www.youtube.com

1 komentář u „Hudební ochutnávka na 24.týden 2011

  1. Pingback: Morocco Currency

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 9 =