Literární soutěž – Dopište Goldflama!!!

Chcete psát, ale dosud jste nenašli odvahu?
Teď máte příležitost, jaká se neopakuje!!!
Ve hře jsou hodnotné knižní a jiné ceny, a především oběd se spisovatelem Arnoštem Goldflamem!

Stačí jen dopsat povídku Arnošta Goldflama a zúčastnit se tak literární soutěže Dopište Goldflama!!!


Soutěž probíhá od 30. dubna do 30. června 2011.

Začátek povídky Arnošta Goldflama a další informace najdete na letácích ve vybraných knihovnách kraje Vysočina, na stránkáchwww.kkvysociny.cz či www.hejkal.cz a v Deníku Vysočina.
Soutěž není věkově omezena. Není omezena ani tematicky – dokončení povídky můžete pojmout jako detektivku, milostný příběh, satiru, psychologickou prózu aj.


Maximálně dvě strany textu A4 posílejte na adresu
soutez@kkvysociny.cz. Nezapomeňte připojit jméno, adresu, e-mail nebo telefon a doplnit přiléhavý název povídky!


Práce ohodnotí porota složená z knihovníků, nakladatelů, redaktorů a novinářů kraje Vysočina. Tři nejlepší vybere sám Arnošt Goldflam.


Nejlepší práce budou vyhlášeny a odměněny za účasti Arnošta Goldflama
v rámci 21. Podzimního knižního veletrhu v sobotu 22. října 2011 v salonku Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě.
Tři nejlepší vyhrávají komplety knih v hodnotě 3 000, 2 000 a 1 000 korun, další skvělé ceny a společný oběd s Arnoštem Goldflamem. Deset nejlepších prací bude zveřejněno.


Soutěž pořádají organizátoři 21. Podzimního knižního veletrhu, Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě a Deník Vysočina.
Podrobné informace o 21. Podzimním knižním veletrhu najdete na
www.hejkal.cz.

Více informací poskytne:

Mgr. Jana Fialová (fialova@kkvysociny.cz, 569 400 485)

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě, www.kkvysociny.cz

Text povídky Arnošta Goldflama

Zase jednou…
„Tak co?“, ptá se otec klučíka, který kráčí vedle něho, neochotně se drží otce za ruku.
Nebo ještě jinak. Otec svírá ruku chlapce, který by se tak rád pustil, ale netroufá si.
Otec ji svírá příliš pevně, nelze se nijak vykroutit, nijak osvobodit. Navíc rázuje středem cesty, tam, kde je docela vyšlapaná, poměrně rovná, zatímco hoch, vzdálen jen tak daleko, jak mu dovoluje spojená otcova a jeho paže, poskakuje vedle něj na vlnitém okraji polní pěšiny. Tu došlápne do hloubky, kde se zrcadlí zbytek dešťové kaluže ve stopě traktorových kol, tu zase málem zakopne o vyčnívající drn a chvíli si – naštěstí – celkem pokojně vykračuje poměrně rovnou, vychozenou stopou, po trsech trávy. Tak chlapec poskakuje po boku otce a má co dělat, aby udržel krok. Ruka, která jej vleče, je nemilosrdná. Není v tom ale žádný záměr, otec si jen neuvědomuje, že ten rovný střed cesty si nevědomky zabral pro sebe, nenapadne ho, že kráčí rychleji než kluk, nemyslí na to, že na jeden jeho pravidelný krok připadnou ne méně než dva chlapcovy.
„No tak, koho máš nejraději z celé naší rodiny. Ty neslyšíš, na co jsem se tě ptal? Řekni, máš ty nás rád, maminku a mě?“
„Mám. A babičku taky. Tu mám taky rád.“
„Na babičku se tě neptám. Tu vynech.“
Hoch oponuje: „Ale já mám babičku rád, ona je moc hodná.“
„Ale naši, rozumíš, naši rodinu, celou rodinu, tu živím já. Je to tak?“, ptá se otec a odmlčí se na chvíli, očekávaje známou odpověď. Po chvíli se jí dočká.
„No… ano.“
„Tak vidíš.“, spokojeně pokývne hlavou otec a hned pokračuje. „Ty přece nechodíš špatně oblečen. Není ti zima, nemáš žádné díry, nechodíš bos. A od koho máš oblečení?“
„Od vás, přece.“
„Počkej, počkej, co to je – od vás? Kdo u nás chodí do práce?“
Na otázku, kterou slyšel chlapec už tolikrát, nelze odpovědět jinak. „No, přece ty.“
„A kdo teda vydělává peníze? Kdo je nosí domů?“
„Ty, tato.“
„Takže kdo je ten pravý živitel? To přece víš, no takže?
„Ty.“
„No tak. Ona je taky velice platná, tvoje maminka, ale nic nevydělává, nepřináší do rodiny žádný kapitál. Naopak mě ještě něco stojí. Ovšem já jí to nevyčítám. Na ni i na tebe já vynakládám peníze, které vydělám. A to především na věci potřebné. Na bydlení, na vaši stravu, oblečení, zábavu…“
Kluk se pokusil vzepřít.

 

Zdroj informací a fotografie: http://www.kkvysociny.cz

6 komentářů u „Literární soutěž – Dopište Goldflama!!!

  1. Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Cheers

  2. Hi! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok. I’m absolutely enjoying your blog and look forward to new posts.

  3. Hmm it looks like your blog ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m still new to everything. Do you have any points for beginner blog writers? I’d genuinely appreciate it.

    1. If the comment spam :-), it is clear that appear. The portal is set anti-spam protection, so the automatic delete all such comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 + 8 =