Večné téma: Jak vykostit kuře

Jsme líní a pohodlní, a tak kupujeme naporcované řízky, odřezky, čtvrtky, droby a tak dál, aniž bychom se pozastavili nad tím, kolik zbytečných peněz házíme oknem. První věcí po které jsem po odstěhování od rodičů prahla byl pořádný nůž vykosťovák a ostré porcovací nůžky. Každá korunka mi byla drahá a velmi záhy mi došlo, kolik bych při koupi celého kuřete mohla ušetřit.

Dalším skutkem bylo i to, že jsem se vztekala nad takzvanými prsními řízky, které v sobě stále měly zakomponovanou prsní i klíční kost o jiných chrupkách nemluvě. Rozdíl mezi motýlkem a řízkem býval mnohokrát jen v ceně. Získáním pořádného vykosťovacího nářadí jsem se stala na jednu dobu kuřecím maniakem.

Pravda, první kuře jsem pižlala víc než půl hodinu, dnes jej objedu tak průměrně za deset minut. Zásadně jej zbavuji i kůže, jelikož to je šíleně mastné svinstvo a i bez kůže je kuřátko pěkně mastnou záležitostí.  Z takového jednoho kuřete mám dvě velké čtvrtky, dvoje křídla (toto je logické, pokud nemáme kuře marťana), pak prsní řízky (nevím proč vždycky byly nějaké vyšší než z masny) a skelet.  Za kuře nechám v masně okolo osmdesáti korun u většího prototypu,  přičemž ten, kdo umí hledat si dokáže najít krám s cenou okolo 35,- Kč za kilo.  Když bych to rozpočetla každé zvlášť došla bych v nejlepším případě k částce okolo 200 korun. Rozdíl je tedy rozhodně markantní.

Kuře je zdravé. Tedy, pokud je bez kůže, aspoň toto tvrdí odborníci. Jenomže se také mezi vědátory začíná šeptat, že tomu až tak nebude, jelikož kuřata jsou nejvíce naháněna různými přípravkami k rychlému nárůstu hmotnosti.  Ty zůstávají v mase a po jejich častém a pravidelném požívání u lidí se i z člověka může záhy stát takové rychlokvašné výkrmné kuře.

Prostě bude dobře přibývat na váze!
www.sxc.hu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 3 =