Puzzle

Kdysi dávno, před bilióny let, kdy na Zemi nebylo  sedm světadílů, ale pouze jedna velká Pangea, Stvořitel dumal nad stolkem, kde pečlivě  skládal z dílků nový svět, co by ještě na Zemi vymyslel.

Když tu se ozvalo nečekané kýchnutí. Stvořitel kýchnul, jak Pánbůh káže, jako poctivý experimentátor se nakazil svým posledním výmyslem – rýmou.

Chudák, kdyby jen tušil, co jedna taková rýma ztropí jistě by si rychle zakázal vymýšlet  takové nesmysly. Pozdě však bycha honit. Jeho rázné kýchnutí smetlo v mžiku celé pracně vybudované dílo ze stolu. Na Zemi způsobil pohromu.

Stvořitel láteřil, nezbylo mu nic jiného, než jít na kolena a začít skládat vše od znova. Jenomže, jak to vlastně bylo? Kam patří tenhle kousek, a kam zas onen? Tady něco chybí,  kam se to podělo? Stvořitel hledal, leč marně, některé dílky odvál vítr bůhví kam.

A tak vzniklo, to co vzniklo, již nikdy nebyla zem tak dokonalá jako bývala Pangea, již nikdy nebyla na zemi pouze jedna pevnina. Svět se nyní skládal ze sedmi kontinentů: Antarktida, Jižní a Severní Amerika, Austrálie, Asie, Afrika a na závěr Evropa.

 

A co se stalo s lidmi? Inu, co by, na rozsypaných dílcích se dostali do světa. Některé padli vedle sebe, některé o něco dál, jiné se ztratili úplně anebo je Stvořitel poplet a dal  dva k sobě náležící jeden do Evropy a druhý kamsi k Čukapikče.

Proto se od těch dob lidé hledají a nemají klid dokud nevytvoří pár. Dva dílky dokonale zapadající do sebe, tvořící jeden před bilióny lety rozbitý dokonalý celek, ale jak už to tak bývá, někomu se ten správný dílek najít podaří a někomu ne. Mnoho z nich nemá velkou šanci, a tak to řeší tím, že se snaží najít alespoň dílek, který by do jejich Stvořitelem zhotovených zářezů nejlépe zapadal, co nejméně ho dřel do boku.

 

Tak co, a jak je to s Vámi? Našli jste ten svůj správný dílek do mozaiky anebo vás někdo z boku dře.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 1 =