Hrachové „něco“

Tak jsem se zas nechala strhnout a kdes na webu jsem objevila recept na hrachovou dobrotu… tedy prý… hmm, tak to zkusím, řekla jsem si. Vzhledem ke své peněžence jsem potřebovala nějaký spořivější oběd a tady ten to sliboval, jenže…

potřeba je hrách, předem namočit a nechat přes noc.

Pak bude potřeba rajského protlaku,  špeku, cibulky, česneku, soli, majoránky a sýru…

Už teď nevím, proč jsem neposlechla svůj vnitřní alarm, který řval cosi jako: „Obože, co to je za splácaninu?!“

Hrách jsem namočila, uvařila s bujonem, majoránkou, solí, pak jsem jej rozmixovala do husté kaše, smíchala s protlakem, česnekem, na cibulce uškvařenou slaninkou, dala do zapékací mísy, zasypala nastrouhaným sýrem a dala zapéct…

Hmmm, vylezlo z toho „něco“…a to doslova… popsat to rozhodně nelze a chuťově to bylo taky nepopsatelné. Naštěstí je hlad největší kuchař a dost jsme se u toho pobavili. Nechápu, jak tento humus mohl někomu chutnat, já ho rozhodně již vícekrát dělat nemíním.

Nakonec když to tak kolem a dokola spočtu, tak to ani rozhodně tak levné nebylo…

500g hrachu – 12,-Kč

špek 5,5

protlak 9,- Kč

sýr cca 15,-

bujon asi 2,-

cibule 2,-

Celkem cca 45 korun.. sice by to bylo pro rychlou rotu asi šest porcí, ale tedy tak to letělo do koše a to je škoda. Navíc to je i celkem pracné s nic moc výsledkem, času to také zabere, takže bych od toho očekávala rozhodně něco víc.

Chuť jsem si musela druhý den spravit segedínem.

Říkáte si, že to rozhodně levné jídlo není?  Možná, leč…

jedno zelí 10,-

půl kila plecka .. pokud jste šikovní a najdete akci, tak za 30,-

zakysaná smetana 10,-

kmín, sladká paprika, olej, trocha sádla, cibule, sůl dejme tomu cca 3,-

knedlík…. nejvíc ušetříte domácí verzí…

potřeba je 500g hrubé mouky ta při troše štěstí vyjde i na 2,5

jedno vejce 1,72

sůl, cukr

čtvrtka droždí, jedna kostka stojí 2,5

250 ml mléka – cca 3,-

Celková cena je tedy asi 63 korun, nicméně máme jídlo na dva dny asi 6 porcí, akorát že druhý den jsem místo knedlíku dala chleba z akce za 9 korun…nakonec tedy není ani segedín nejhorší položkou. Na jednu porci vyjde asi za 12 korun.

Segedín dělá každý trochu jinak. Já dělám trochu jiný než maminka, nedělám totiž zásmažky, nejsou totiž moc zdravé a nám to i tak chutná. Jinak to je doopravdy jednoduché, Na oleji a sádle zpěním cibulku do toho masko, nechám zatáhnout, osolím, pokmínuji, přidám kysané zelí papriku a po chvilce zaliju, přivedu do varu a zavřu papiňák, nechám dusit tak půl až třičtvrtě hodinky, mám děti, chtějí měkounké masenko. Až je měkké nakonec přidám zakysanku, která to zahustí a nechám chvilku prohřát a je hotovo. Knedlík dělám mnohem dřív než samotné vaření guláše. Mám to jednoduché mám pekárnu. Takže do pekárny naliju mléko, dám do toho lžičku cukru, soli, přidám 500g mouky a nakonec čtvrt droždí, bonusem může být i stará na kostičky nakrájená houska, ale nemusí. Pak jen nastavím na pekárně program na těsto, obvykle je to hodina a půl a čekám až se mi těsto připraví. Když je těsto vykynuté, tak vyválím šišky, přikryju utěrkou, dám vařit vodu se solí a asi po dvaceti minutách odpočinku knedlíků, je tam vložím. Vařím deset minut na jedné a deset minut na druhé straně. vařit je možné i na páře anebo v tzv.  ubrousku, prostě, jak komu vyhovuje. Není to zas tak náročné, jak se zdá. Díky skvělým pomocníkům je vše rychlé a moc práce vám to nedá, přitom chuťově je to výborné.

 

Možná tento segedín nakonec přišel na něco víc korun, ale.. rozhodně neskončí v koši… tudíž lepší a spořivější je mít 70 korun v žaludku na dva dny, než 45 korun v koši s ideou, že to mělo být na dva dny a vařit stejně znovu anebo hladovět….

zdroj fotografií: 2xwww.sxc.hu

1 komentář u „Hrachové „něco“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 5 =